ורדי על הסוס - העמותה לרכיבה טיפולית בישראל

השילוב בין רכיבה טיפולית לשיטת ורדי – לראשונה בישראל!

אחת ממטרות העמותה שלנו היא פיתוח תכניות טיפול חדשניות לטובת שיפור איכות החיים של המטופלים.

ורדי על הסוס היא תכנית טיפולית ייחודית שפותחה ב TRCI ע"י קרן וולף שנבל, מדריכת רכיבה טיפולית ומנהלת מערך ההכשרות של העמותה, שהיא גם מטפלת בשיטת ורדי.

מדובר למעשה במענה טיפולי רב תחומי המשלב בין רכיבה טיפולית לאבחון וטיפול בשיטת ורדי עבור בעלי קשיים שונים – התפתחותיים, מוטוריים או קוגנטיביים.

התכנית המשולבת ממקסמת את יתרונותיה כל אחת משתי השיטות לטובת שלם העולה על סך חלקיו, מנצלת את היתרונות האבחוניים של שיטת ורדי מחד, ואת הידע והטכניקות הידועות של הרכיבה הטיפולית כתהליך משקם ומחזק מאידך.

עבור המטופלים של קרן שנהנים מפירותיה של התכנית זו השנה השנייה,  מדובר בתגלית שממנה הם מרוויחים בכל טיפול וטיפול.

התוכנית מתקיימת כיום אך ורק בעמותה לרכיבה וכלבנות טיפולית בישראל ונותנת טיפול בעל ערך מוסף למטופלי המרכז.

 

שיטת ורדי היא שיטת אבחון וטיפול נוירו-פיזיולוגית, המדברת על הקשר העמוק המתקיים בין תפקודי המוח לתפקודי הגוף.

מטרת האבחון היא להגדיר את הפוטנציאל האישי המולד של האדם ולאתר את מקור הקושי שלשמו הגיע  לטיפול. בשלב האבחון ניתן לאתר את המערכות הלקויות.

הטיפול בשיטת ורדי נעזר בפוטנציאל המוטורי האינדיבידואלי של האדם, כדי לשפר את תפקודן של המערכות הנוירו-פיזיולוגיות שלו ( תפיסה מרחבית, מע' ההצלבה וכד').

ישנו קשר ישיר בין ההתפתחות המוטורית של האדם ובין יצירת קשרים עצביים שונים במוח.

ככל שהקשרים הללו איכותיים יותר כך האדם מתפקד בצורה תקינה יותר מבחינה קוגניטיבית, מוטורית ורגשית. כאשר קיימים ליקויים בקשרים הללו עלול להיווצר קושי תפקודי ובעיות התפתחויות.

כאשר אנו מממשים את מירב הפוטנציאל שלנו אנו זוכים באיכות חיים טובה יותר!

 

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים לילדים, נוער ומבוגרים בעלי בעיות נוירו-התפתחותיות מולדות או קשיים שגרמו עקב טראומה  כגון: סרבול מוטורי, בעיות במערכת הסנסומוטורית, בעיות יציבה ושיווי משקל, ADD, ADHD, לקויות למידה, עיכוב התפתחותי, קושי בוויסות חושי .

קבוצת אוכלוסיה נוספת היכולה להיעזר בטיפול בשיטת ורדי ולחוות שיפור באיכות החיים בעקבותיו, היא הגיל השלישי, בו אנו עדים להידרדרות בחלק ממערכות הגוף ועולה הצורך לחיזוק, שימור הקיים ושיפור המצב ככל הניתן.

להרשמה לתכנית מלאו את הטופס    Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram