הקשר המיוחד שנרקם בין המטופל למטפל - העמותה לרכיבה טיפולית בישראל
הקשר המיוחד שנרקם בין המטופל למטפל

הקשר המיוחד שנרקם בין המטופל למטפל

אנו בעמותה כבר יודעים עד כמה הטיפול באמצעות בעלי החיים בכלל, והסוסים בפרט, יכול לסייע ולתרום לשלל מצבים ובעיות רפואיות, אבל לשמוע את זה מהמטופלים שלנו מחמם לנו את הלב בכל פעם מחדש. לרגל יום האישה הבינלאומי החלטנו לשתף גם אתכם בסיפורה של נינה.

נינה הגיעה אלינו לפני כשש שנים, כאשר חלתה בסרטן והחלה לעבור סדרה של טיפולים כימותרפיים אשר נתנו את אותותיהם על גופה, שכבר היה מותש ועסוק במאבק במחלה הקשה. בהתחלה היא אמנם הייתה מעט סקפטית ("מה לי ולסוס?"), אך אט אט, עם התקדמות הטיפול היא מאוד התרשמה מתוצאותיו – "במהלך הטיפול ביצענו תרגילים שונים על גבי הסוס ובשלב מסויים כבר התחלתי לדהור איתו במרחבים, מה שתרם רבות לתחושה של התקדמות ולאושר גדול מאוד". יחד עם נשים נוספות המחלימות מסרטן החלה נינה "לעלות שוב על הסוס" ולחזור לתפקד. "הסוס קיבל אותי באהבה והשילוב של טומי (הסוס), של עליזה (המדריכה) ושלי – היה סיפור הצלחה של ממש. כולם בסביבתי כבר שמעו אודות הסוס הנפלא ויפה התואר שהפך עם הזמן לחבר של ממש, וגם על עליזה המדהימה שהודות לה התאהבתי ברכיבה ובטומי".

"את הטיפול ברכיבה הייתי קובעת לשעות הבוקר וככה נהגתי לפתוח את היום. בתור אישה פעילה מאוד הסרטן גרם לי להרגיש שבר כלי, אבל בעזרת הטיפול הרגשתי שפשוט עליתי מחדש על הסוס. הישיבה על הסוס גורמת לך להרגיש שאתה אדון העולם. זו תחושה משכרת ממש, וכשאתה פותח ככה את היום – הכל פתוח בפניך!"

"בתור מתנדבת ותיקה בויצ"ו אני מבינה את כוחה של התרומה – זה הייעוד שלי בחיים" היא מספרת. "נהגתי אפילו להביא את נכדיי איתי לפעילויות בחווה, והם היו מבלים איתי ועם טומי הסוס, עוזרים בחווה ונהנים מכל רגע". אגב, אודות סיפור האהבה שנרקם בין נינה לבין טומי, הסוס, ניתן לקרוא בשיר בשם "אהבה חדשה", אותו בחרה לפרסם בספרה השני "מטריית חיי".

"המקום עצמו מזמין מאוד ומחבק" מספרת נינה, "מכבד את הסוסים ואת הרוכבים כאחד. פניתי לחברות רבות וסיפרתי להן על הטיפול בעזרת הסוסים בכלל, ועל טומי ועל העמותה בפרט, ואני מאוד ממליצה על הטיפול עבור כל מי שחלו בסרטן".

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram