המרכז לרכיבה טיפולית- סיפור הצלחה - העמותה לרכיבה טיפולית בישראל
המרכז לרכיבה טיפולית- סיפור הצלחה

המרכז לרכיבה וכלבנות טיפולית מטפל במגוון אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, הטיפול באמצעות סוסים וכלבים מחולל שינוי בחיי המטופלים שלנו, אנו שמחים לספר את סיפורו של מטופל יקר ואהוב שהיום הוא מתנדב באופן קבוע והוא חלק ממשפחת המרכז.

סכיזופרניה והתנהגות אובססיבית היא מה שאחד ממטופלינו, גבר שבגיל 25 היה צריך להתמודד עם המחלה. את חייו ניתן היה לחלק לפני ואחרי התפרצות המחלה. הדרך שעבר לא הייתה קלה כלל וכלל אך בסופו של תהליך הוא הוכיח לכולם שבשבילו השמיים הם הגבול.

במקרה זה, הגיע אלינו למרכז לאחר 3 שנים של טיפולים קונבנציונליים כולל אישפוז בבית חולים לנפגעי נפש,  אשר לא הצליחו להביא לשיפור המגמה הרפואית. במרכז, הוא השתלב בפעילות טיפולית שכללה שלושה מפגשים של חמש שעות באמצעות סוסים וכלבים למשך תקופה ארוכה.

למטופל נבנתה תוכנית ייחודית במסגרתה הוגדרו היעדים הבאים- ביצוע פעילות גופנית, שיפור הריכוז, התמדה והצלחה במשימות לא מורכבות.

כחלק מהתאמת התוכנית ובנייתה באופן התואם את הצרכים, התאמנו גם את הסוס למאפייני המטופל. הנס הסוס נבחר למשימה. הנס הינו סוס בעל מבנה רחב וצעדים איטיים, דבר המקנה ביטחון לרוכב עליו לצד פיתוח מיומנויות רכיבה מאתגרות.

 

המטופל הגיע לעצמאות ברכיבה, שלט במקצבי הרכיבה השונים, הבין את חשיבות תשומת הלב המלאה הנדרשת לסוס ובעיקר נהנה מהתהליך ואהב להגיע למרכז. הטיפול אפשר למטופל להעז לבצע פעולות גם אם חש לעיתים פחד ראשוני.

לאחר המאמץ הפיזי המשמעותי בטיפול הרכיבה הטיפולית, היה מטייל עם הסוס ומרבה לדבר איתו. במסגרת הטיפול בכלביה, היה מתחבר אל  הכלבים וצרכיהם משוחח איתם ומשפר מיומנויות אישיות.

המטופל הצליח לבנות קשר של אמון עם הצוות, הסוס עליו רכב ועם הכלבים. התנהגותו האובססיבית ומאפייני הסכיזופרניה פחתו משמעותית.

כיום, המטופל הוא חלק ממשפחתנו,  מתנדב אצלנו וממשיך להתפתח ולתרום לחברה ולהראות כי ההצלחה נמצאת ממש בהישג יד.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram