ורדי על הסוס - הדרך להצלחה - העמותה לרכיבה טיפולית בישראל
ורדי על הסוס – הדרך להצלחה

אחת ממטרות העמותה שלנו היא פיתוח ויישום של תכניות טיפול חדשניות ברחבת הרכיבה ובכלביה, כחלק מהמאמץ לחולל שינוי ולשפר את מצבם ואיכות חייהם של המטופלים שלנו.

ורדי על הסוס היא תכנית טיפול חדשנית שפותחה כאן אצלנו ב TRCI ומיושמת אצלנו באופן בלעדי ע”י קרן וולף שנבל, שפיתחה את התכנית כמענה טיפולי רב תחומי המשלב בין רכיבה הטיפולית לאבחון וטיפול בשיטת ורדי – עבור ילדים ובוגרים בעלי קשיים שונים – התפתחותיים, מוטוריים או קוגנטיביים.

התחלנו לאחרונה קצת להסביר מהי רכיבה טיפולית ואיך היא עוזרת למטופלים, אבל מה זה ורדי על הסוס?

בדומה למה שאנו יודעים כיום על יתרונותיה של הרכיבה הטיפולית בשיקום ושיפור תפקודים נוירולוגיים אצל ילדים ומבוגרים שנולדו עם לקויות שונות או נפגעו במהלך חייהם פגיעות ראש, מתמקדת גם שיטת ורדי בקשר שבין תפקודי המוח לתפקודי הגוף , אלא שכאן הדגש הוא על הקשר הסיבתי של ההתפתחות המוחית להתפתחות המוטורית וליצירת קשרים עצביים תקינים במוח. השיטה היא שיטת טיפול ואבחון שפותחה בישראל לפני כ 20 שנה ע”י שירלי ורדי ונהוגה כיום כטכניקת אבחון וטיפול המקובלת על מטפלים התפתחותיים, פיזיותרפיסטים ומרפאים בעיסוק.

קרן וולף שנבל שלנו היא מדריכת רכיבה טיפולית מנוסה וותיקה, אשר בנוסף לטיפולים ברכיבה והובלת מערך ההכשרות שלנו, מעניקה במקביל לרכיבה הטיפולית גם טיפולים בשיטת ורדי בחדר הטיפולים שבעמותה, ולפני מספר שנים הגדילה ושילבה את שתי השיטות לשיטת טיפול ייחודית – ורדי על הסוס – תכנית הממקסמת את יתרונות כל אחת מהשיטות לטובת שלם העולה על סך חלקיו וממנפת את היתרונות האבחוניים והתובנות הטיפוליות של שיטת ורדי מחד, ואת הידע והטכניקות הידועות של הרכיבה הטיפולית כתהליך משקם ומחזק מאידך – לשיטת טכניקת טיפול משולבת המיושמת כאן אצלנו, עבור מטופלים שהעבודה עימם בשיטה זו כבר מוכיחה את עצמה בשיפור קשייהם זו השנה השנייה.

קראו עוד על הפיתוח הייחודי “ורדי על הסוס” – ופנו אלינו – נשמח להרחיב עוד בנושא.

מטופלים יקרים,

אנו שמחים לעדכן כי פעילות העמותה התחדשה ב 3.5.20
החזרה לפעילות הינה הדרגתית בהתאם להנחיות משרד הבריאות
תוך הקפדה על שמירת מרחק, חיטוי והתמגנות.
מתוך דאגה לבריאות כלל המטופלים, הנכם מתבקשים להימנע מלהגיע
לטיפול בעמותה אם מתקיימים אחד או יותר מהתנאים הבאים:
אם הינך סובל מחום מעל 38 מעלות או היה לך חום במהלך ה- 48 שעות האחרונות
שיעול או קשיי נשימה
ובמידה והיית במגע עם חולה קורונה בשבועיים האחרונים

לידיעתכם, בכל כניסה לטיפול יימדד חום.
יש להגיע לטיפול עם מסיכה (מלבד ילדים עד גיל 6)
הורים מלווים יישארו לחכות ברכב ורק במקרים הכרחיים יוכלו לשבת במתחם ייעודי חיצוני שהוכן
בשטח העמותה
לכל מידע נוסף או תיאום טיפול אנא התקשרו 09-7965880

Subscribe!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram