אני כמדריך רכיבה טיפולית משפיע על האחר - העמותה לרכיבה טיפולית בישראל
אני כמדריך רכיבה טיפולית משפיע על האחר

בפעולות רבות אותם אנו מבצעים אנו רוצים להבין מה המשמעות של אותה עשייה, כיצד היא תורמת לאחר ומה ההישג אותו היא מביאה. ישנם סיפורים רבים המתארים את ההצלחות בטיפול באמצעות רכיבה טיפולית וכיצד שונו חיי רבים.

בשורות הבאות, ברצוננו להציג זווית קצת שונה, זווית המטפל אשר אחראי במידה רבה על מסע ארוך של טיפולים, הצלחה והגשמה.

הקשר עם המטופל

מתוך שיחה עם מדריך מטפל- "אני מנסה להזדהות עם כל המטופלים, להבין אותם ולהרגיש אותם, כך שבמהמשך אוכל להבין את הצרכים שלהם. מבחינתי, מערכת היחסים עם המטופל ורכישת האמון שלו הם הדברים החשובים ביותר בטיפול. מטפל טוב, יכול לטפל באדם מבלי לתת לו בכלל הרגשה שמדובר בטיפול. כך אפשר להגיע לשינוי משמעותי עם מטופליםבגילאים שונים, בניהם פגועי ראש, בעלי פיגור שכלי או מחלות גנטיות. מדובר בתחושה טובה שאתה מצליח לתת טיפול הוליסטי אשר מסייע לגוף ולנפש בו זמנית.

המטפולים "ללא מגבלות"

"בעיני המטופלים ללא מגבלות, אלא אנשים בריאים שמתמודדים עם בעיה… אני לא אתן להם להרגיש פחות שווים מאחרים. זה שלעצמו הישג גדול…"

המטפל- מתווך בין המטופל לסוס

המטפל צריך להיות קשוב כל הזמן לרגשות של הסוס ושל המטופל- האחריות של המטפל כה גדולה, והצלחת הטיפול תלויה ביכולת המטפל להביא את הסוס לריכוז של 100% בטיפול ולהתאים אותו לקצב של המטופל. תיאום זה, הנעשה ע"י המטפל מביא להצלחת הטיפול.

תחושת סיפוק ייחודית

מתוך שיחה עם אחד ממטפלי המרכז- "כאשר הצלחתי בעבודתי הקודמת, לפני מספר שנים, הייתה תחושת הצלחה כאשר סיימנו פרויקט או הבאנו לידי סיום תהליך ארוך של פיתוח תוכנה וכד'. חשבתי כי ידעתי לזהות שמחה של הצלחה… לא הבנתי כמה אני לא יודע. היום, כאשר אני מקבל מטופל, וביחד אנחנו עוברים דרך ארוכה לשינוי אורך חייו, אנחנו חווים הצלחות בכל מפגש. "הצלחות קטנות" המשפיעות על חיי אדם, לאפשר למטופל לבצע פעולות בסיסיות אותן לא הצליח לפני הטיפול. השמחה בהצלחות אלו מספקות משמעות אמיתית לעבודה.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram