ריפוי בעיסוק - העמותה לרכיבה טיפולית בישראל
ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק

 

"ריפוי בעיסוק" הינו שם כולל שניתן למספר רחב של כלים טיפוליים, אשר נועדו להקנות למטופל עצמאות תפקודית ושיפור באיכות החיים. המגוון הרחב של האפשרויות הטיפוליות העומדות בפני המטפלים מתאים למגוון רחב של אוכלוסיות ויכול לסייע במצבים רבים.

התהליך מתחיל באבחון של הילד, המבוסס על תצפיות ועל שיחות, וכולל הערכה תפקודית מלאה שתעזור ברתימת הכלים הנכונים לשם ביצוע התערבות שתעזור בקידום בריאותו ורווחתו של הילד.

ריפוי בעיסוק יכול לסייע במצבים של עיכוב התפתחותי, קשיי תקשורת, קשיי כתיבה, קשיים במיומנויות המוטוריות ועוד, כאשר לעיתים יכולים להופיע מספר גורמים אשר באים להצביע על בעיה אחת או אף להסוות מספר קשיים.

סביבתו של הילד מהווה חלק מרכזי בטיפול ולכן אנו ממליצים לבנות עבורו סביבה כזו שתתאים לצרכיו בהלימה מלאה ובמטרה שיוכלו לסייע לו במימוש הפוטנציאל הגלום בו. אנו למעשה הופכים את הילד לשותף פעיל בעיסוקיו ובכך מביאים אותו לתפקוד אופטימלי גם בחיי היום יום. השמירה, השיפור, מניעת ההתדרדרות והדאגה השוטפת לבריאותו לרווחתו של הילד מאפשרת לו לפתח תחושת בטחון עצמו ומסייעת בשילובו בחברה. הטיפול נעשה בשיתוף מלא עם הורי הילד ועם הילד עצמו, ויחד נבנה שגרה יום-יומית נטולת מתח וחפה מקונפליקטים.

 

 

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram